Lekcje biblioteczne/zajęcia dla przedszkolaków

Prowadzimy zajęcia biblioteczne dla dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli.

Lekcje biblioteczne są, obok codziennej obsługi czytelników, jedną z podstawowych form dostarczania dzieciom i młodzieży informacji o funkcjonowaniu Biblioteki. Celem lekcji jest nauka korzystania z bibliotecznych źródeł informacji. Program zajęć dostosowujemy do poziomu słuchaczy - począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkoły podstawowej, po młodzież gimnazjalną i licealną.

Poznawaniu biblioteki i zasad jej działania towarzyszy prezentacja bajki lub opowieści dla najmłodszych, albo przedstawienie dostosowanego do wieku odbiorców zagadnienia.

Przykładowe bloki tematyczne: cztery pory roku (poznawanie miesięcy i przyrody, nauka wierszy poprzez zabawę), savoir-vivre dla przedszkolaków (dobre maniery na wesoło), krasnoludki są wśród nas (poznawanie wiedzy o świecie na przykładzie zabaw), wielkie rozmowy o trudnych sprawach (jak rozmawiać o uczuciach – wstydzie, złości czy zazdrości), ucząc poprzez zabawę (o alfabecie słów kilka, kto zna słowa na KRA), spotkanie ze sztuką (muzyka, malarstwo, książka, film – poznawanie wybitnych artystów i ich twórczości), poznaj swoją bibliotekę (jak korzystać z biblioteki), nasz zaczarowany świat (poznawanie otoczenia – roślin, zwierząt…)

W celu umówienia się na lekcję biblioteczną prosimy o kontakt.

Lee Sheterly "Ukryte działania"
Theroux "Szczęśliwe wyspy..."
Schell "Prawdziwa wojna"
Larcenet "codzienna walka"