Zajęcia biblioteczne dla dzieci

"Biblioteczne Last Minute" zajęcia wakacyjne dla dzieci

Minęła połowa wakacji. Trochę odpoczynku za nami, ale nadal trwa lato! Dni szybko uciekają, warto więc skorzystać z wolnych chwil i spędzić je w kreatywny i ciekawy sposób. Zapraszamy zatem dzieci w wieku 7-12 lat na nasze wakacyjne zajęcia pod hasłem „Biblioteczne last minute”, bo czyż to właśnie nie te oferty są zawsze najlepsze? Zajęcia będą odbywać się w poszczególnych placówkach w różne dni tygodnia w godzinach 11.00-13.00.

Na uczestników poniedziałkowych spotkań przy ul. Kolegiackiej 3 czeka wielka przygoda. Wcielimy się w rolę harcerzy i poznamy historię Szarych Szeregów oraz harcerskich przyjaciół biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Zdobędziemy sprawności przyjaciela oraz znawcy przyrody wędrując po książkowej dżungli, łąkach i lasach. Pomajsterkujemy wspólnie, by zdobyć kolejne odznaczenie, tym razem majsterklepki. Staniemy przed różnymi wyzwaniami sprawdzającymi naszą sprawność, wiedzę, kreatywność, zdolności manualne oraz inteligencję. Nie zabraknie również zabaw integracyjnych.

Dla młodych detektywów przygotowaliśmy wtorkowe zajęcia w Bibliotece przy ul. Radosnej 11. Wspólnie będziemy poznawać sekrety życia i twórczości Vincenta van Gogh'a. Odkryjemy tajniki ewolucji i dowiemy się, jak zmieniało się życie na ziemi. Rozwiążemy zagadkę drzew i ich roli w naszym życiu. Przeprowadzimy również śledztwo w sprawie pewnej zaginionej, wilanowskiej wydry.

W środy zapraszamy do Miasteczka Wilanów, gdzie rozsiądziemy się wygodnie i zagramy razem w gry planszowe. Na dzieci czeka "Zwierzaczkowo", dzięki któremu będą miały możliwość zaprzyjaźnienia się z żubrem Pompikiem, pędzącymi Ślimakami, małymi Misiami i Pszczółkami. Ponadto dowiedzą się, gdzie mieszkają zwierzątka i czym się żywią. Dla starszych przygotowaliśmy "Grę z historią", która pozwoli uczestnikom przypomnieć sobie historię Polski od początków naszego państwa aż do czasów współczesnych.

Do Powsina zapraszamy w piątki na wspólne literackie podróżowanie przez świat. Pragniemy pobudzić wśród czytelników apetyt na bliższe i dalsze podróże zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym. Nie tylko wyruszymy na ekscytującą wyprawę, ale z każdej podróży przywieziemy pamiątkę. Staniemy się również artystami i zaprojektujemy kartki pocztowe dla najbliższych oraz stworzymy piękne wakacyjne pejzaże.

Czekamy na Was!

2019-08-30 / godz. 11:00