Biblioteka Wilanowska

Budżet Obywatelski 2024

ZGŁASZAM - GŁOSUJĘ - KORZYSTAM

Każdy mieszkaniec może zmieniać nasze miasto na coraz lepsze i piękniejsze. Jak to zrobić? W dniach 15-30 czerwca wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2024.

W głosowaniu mogą wziąć udział również dzieci! Osoby poniżej 13 roku życia głosują za zgodą opiekuna lub rodzica.

Na poziomie dzielnicowym można zagłosować na 15 projektów, na poziomie ogólnomiejskim na 10.

Dziś przeprowadzimy Was przez całą procedurę głosowania. Wszystko oznaczyliśmy czerwonymi strzałkami.

KROK 1

Wejdź na stronę: bo.um.warszawa.pl i kliknij ZAGŁOSUJ.

Możesz również głosować tradycyjnie w Urzędzie Dzielnicy.

KROK 2

Podaj swój adres email, na który zostanie wysłany link do głosowania. A następnie sprawdź pocztę. Mail może być w innym folderze np. INNE, OFERTY, SPAM

KROK 3

Kliknij link ODDAJ GŁOS podany w wiadomości email.

KROK 4

Przeczytaj instrukcję, a następnie rozpocznij głosowanie.

KROK 5

Na poziomie dzielnicowym można zagłosować na 15 projektów. Kliknij WYBIERZ PROJEKTY.

KROK 6

Kliknij w rozwijane menu DZIELNICA, znajdź dzielnicę, w której chcesz głosować, zaznacz ją i kliknij  WYBIERZ.

KROK 7

System wyświetli wszystkie projekty w danej dzielnicy. Możesz wybrać konkretną kategorię lub przeglądnąć wszystkie projekty. Jeśli chcesz zagłosować na dany projekt, KLIKNIJ znajdujące się po prawej stronie pole WYBIERZ.

KROK 8

Wybrane projekty z lewej (gdzie znajduje się numer porządkowy) i prawej (gdzie wyświetli się symbol "ptaszka") podświetlą się na pomarańczowo.

KROK 9

Jeśli chcesz sprawdzić, czego dotyczy projekt, wystarczy najechać kursorem na znak informacji, znajdujący się po nazwie projektu (kółeczko z literką "i"). Wówczas wyświetli się dymek z informacją.

KROK 10

Po wyborze interesujących nas projektów, klikamy na znajdujący się na dole strony przycisk DALEJ.

KROK 11

System pokaże ilość pozostałych głosów na poziomie dzielnicowym i zapyta, czy chcesz przejść do poziomu ogólnomiejskiego czy kontynuować głosowanie.

Jeśli chcesz wybrać jeszcze jakiś projekt na poziomie dzielnicowym, kliknij COFNIJ.

Jeśli NIE WYBIERASZ już żadnego projektu więcej, kliknij PRZEJDŹ DALEJ.

KROK 12

Na poziomie ogólnomiejskim można głosować na maksymalnie 10 projektów.

By rozpocząć głosowanie, kliknij WYBIERZ PROJEKTY.

KROK 13

Możesz wybrać kategorię i grupę docelową lub przeglądnąć wszystkie projekty.

KROK 14

Analogicznie do poziomu dzielnicowego, zaznacz projekt i kliknij WYBIERZ.

Projekty, na które oddałeś/oddałaś głos podświetlą się na pomarańczowo.

KROK 15

Jeśli chcesz zrezygnować z głosowania na zaznaczony projekt, wystarczy jeszcze raz kliknąć po prawej (w miejscu "ptaszka"). Po najechaniu kursorem na pole pojawi się informacja ZREZYGNUJ.

KROK 16

Po wybraniu projektów na poziomie ogólnomiejskim, kliknij DALEJ. Wówczas wyświetli się informacja o liczbie głosów do wykorzystania.

Jeśli chcesz wybrać jeszcze jakiś projekt, kliknij COFNIJ.

Jeśli chcesz zakończyć głosowanie, kliknij PRZEJDŹ DALEJ.

KROK 17

Następnie uzupełnij swoje dane.

KROK 18

Potwierdź swoje wybory i dane osobowe.

KROK 19

Po potwierdzeniu danych, pojawi się informacja z podziękowaniem za głosowanie. Na adres email przyjdzie wiadomość z potwierdzeniem wybranych projektów.

Dziękujemy za to, że zmieniasz nasze miasto :)

2023-06-15 / godz. 10:00

Biblioteka w mediach społecznościowych

W 2022 roku zakup nowości w wysokości 47 500 zł dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.