Wydarzenia specjalne

Do Biblioteki nigdy nie masz pod górkę - ferie online

Jeśli ferie to tylko z Biblioteką. Co prawda mamy ograniczenia, ale przecież do nas nikt nie ma pod górkę! Mimo wiatru, chłodu, deszczu, niesprzyjających warunków i pandemii, obiecujemy Wam świetną zabawę bez wychodzenia z domu. Przygotowaliśmy dla Was materiały, dzięki którym spędzicie ferie naprawdę ciekawie. A zatem, zaczynamy?

Spotykamy się  od poniedziałku 4 stycznia do piątku 15 stycznia (za wyjątkiem weekendów i Święta Trzech Króli) o trzech porach dnia na naszej stronie internetowej lub Facebooku.

Poranki z Biblioteką (godz. 10:00)

Śniadanie, poranna gimnastyka i zapraszamy na naszą stronę lub Facebooka.

W poniedziałki, środy i piątki będziemy tu na Was czekać z różnymi zadaniami, w których będziecie musieli wykazać się wiedzą, sprytem i zdolnościami manualnymi.

We wtorkowe i czwartkowe poranki poznacie Jusandrę czyli baśniową postać, która za sprawą magii trafiła do naszego świata. Waszym zadaniem będzie pomóc jej wrócić do domu. Przygodom naszej bohaterki będą towarzyszyć warsztaty plastyczne z origami. Porozmawiamy o przyjaźni, empatii, zaufaniu do nieznajomych.

Rozciągnijcie zatem palce, rozruszajcie szare komórki i do dzieła!

W samo południe czyli zagadkowa Biblioteka

Bądźcie jak kowboje i ustrzelcie nagrody. Decyduje refleks, szybkość i sumienność. Przed Wami 9 łamigłówek, które będą pojawiać się codziennie w południe. Wpisane do krzyżówki, którą możecie pobrać z naszej strony internetowej, utworzą hasło. Wypełnione formularze należy złożyć w Bibliotece przy ul. Kolegiackiej 3 po zakończeniu zabawy. Pierwszych 10 uczestników zabawy, którzy poprawnie rozwiążą krzyżówkę, otrzyma nagrody niespodzianki. Prace można składać do 10 dni od zakończenia ferii.

Karta gry do pobrania

Wieczorne poczytajki Pani Marzenki (godz. 17:00)

Wielu z Was zna już Panią Marzenkę, która prowadzi w naszej Bibliotece przy ul. Kolegiackiej 3 zajęcia dla dzieci. Wiecie zatem, że potrafi wspaniale opowiadać i robić piękne prace plastyczne. Jeśli jeszcze nie znacie naszej koleżanki, nic straconego. Pani Marzenka zaprasza Was wieczorami, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Bajka, do wysłuchania opowieści „O kruku, który chciał zostać papugą” Katarzyny Kozłowskiej. Następnie będziecie mogli posłuchać „Włoskiej bajki o miesiącach” oraz „Bajki o kotkach i tęczy”, pochodzących ze strony Bajki Zasypianki.

A jeśli poznane historie zainspirują Was do pisania lub działania artystycznego, koniecznie dajcie nam znać!

Pamiętajcie, widzimy się na stronie internetowej i Facebooku Biblioteki od poniedziałku do piątku o godzinie 10:00, 12:00 i 17:00.

2021-01-04 / godz. 10:00