E-prasa w Bibliotece w Wilanowie

Szanowni Czytelnicy!

Wychodząc naprzeciw wszystkim miłośnikom prasy oferujemy Państwu bezpieczny dostęp do dzienników, tygodników, miesięczników i dwumiesięczników bez konieczności wychodzenia z domu.

Usługa e-prasy, którą wprowadziliśmy w naszej Bibliotece pozwala Państwu czytać wspomniane periodyki na telefonie komórkowym, tablecie czy komputerze.

Miesięczniki oraz dwumiesięczniki można wypożyczyć na 2 dni

Tygodniki na 2 godziny

Dzienniki na 2 godziny

W naszej ofercie e-prasy znajdą Państwo następujące tytuły:

• Do Rzeczy
  • Wprost
  • Wysokie Obcasy Extra
  • Zwierciadło

By skorzystać z e-prasy należy zalogować się na konto biblioteczne ZAKŁADKA TWOJE KONTO - numer (po lewej stronie) i pin (po prawej) są podane na karcie bibliotecznej.

Następnie najeżdżamy kursorem na napis E-PLATFORMA znajdujący się w kolumnie po lewej stronie, wówczas pojawi się obok pasek e-prasa, w który należy kliknąć.

Zostaną Państwo przeniesieni do katalogu prasy. Teraz wystarczy wybrać interesujący nas tytuł i kliknąć zobacz szczegóły.

Wówczas pojawi się wykaz numerów danej gazety.

Należy kliknąć znajdujący się po prawej stronie przycisk wypożycz. Jeśli gazeta jest wypożyczona, przycisk nie pojawia się a obok widnieje ikonka smutnej buźki.

Po kliknięciu przycisku wypożycz, pojawi się regulamin wypożyczeń, który należy zaakceptować.

Wówczas poniżej pojawi się okładka interesującego nas numeru oraz przycisk WYPOŻYCZAM, w który należy kliknąć.

Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku CZYTAJ - Przeglądarka prasy. Wówczas przeniosą się Państwo do elektronicznego wydania gazety. Od tego momentu mogą się Państwo delektować lekturą :)

Po wyjściu z przeglądarki prasy, mogą Państwo znaleźć wypożyczoną gazetę w kolumnie aktualnie wypożyczone na swoim koncie. Konieczne jest ponowne zalogowanie się na konto biblioteczne. Miłej lektury!

2021-05-24 / godz. 16:00