Głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023

W dniach 15 - 30 czerwca rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego, w którym to mieszkańcy decydują o kierunku rozwoju swojej dzielnicy, jak i całego miasta.

Los stolicy jest w Waszych rękach - dzięki zgłaszanym projektom, a następnie głosowaniu na nie decydujemy o tym, jak będzie wyglądało nasze miasto i co pojawi się w ofercie kulturalnej.

Aby zagłosować, należy:

- wejść na stronę bo.um.warszawa.pl i wpisać swój adres mailowy

- lub zagłosować osobiście w urzędzie dzielnicy (konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego).

Głosując na projekt nr 282 zwiększają Państwo nasze szanse na rozbudowę zbiorów o nowe książki, ebooki, publikacje obcojęzyczne, audiobooki, filmy, gry planszowe i muzykę.

Nowości w Bibliotece to coś, co lubi każdy Czytelnik. Powieści prosto z księgarni, dopiero wydana literatura popularnonaukowa, filmy, które ledwo zeszły ze srebrnego ekranu, jeszcze gorące ;) gry planszowe czy pachnące nowością audiobooki i płyty. To wszystko jest w zasięgu ręki i to całkowicie za darmo w Bibliotece. By zaopatrywać placówki w kolejne zbiory potrzebujemy jednak nakładów finansowych, które zapewnia Budżet Obywatelski. Poparcie naszego projektu to szansa na nowe pozycje w bibliotecznym katalogu.

Poparcie dla projektu nr 172 umożliwia zakup książkomatu, który może pojawić się przy Bibliotece Głównej przy ul. Kolegiackiej 3.

Czasami po prostu brakuje czasu. Korki, zabieganie, dużo obowiązków mogą sprawić, że nawet najdłużej pracująca placówka biblioteczna nie zawsze jest osiągalna. Rozwiązaniem problemu okazuje się książkomat, z którego można skorzystać o każdej porze dnia i nocy, wypożyczając i zwracając książki w dogodnym dla nas czasie.

Oddając głos na projekt nr 912 dajecie dzieciom szansę na udział w zajęciach budowania kulodrowmów, które zapewniają ich wszechstronny rozwój i dobrą zabawę.

Żyjemy w czasie, w którym dużo czasu spędzamy przed ekranem komputera. Proponujemy zatem alternatywę dla interaktywnych rozrywek, dzięki której rozwijamy wyobraźnię, kreatywność, myślenie przestrzenne, logiczne myślenie i wiele innych umiejętności. Zachęcamy zatem do kulodromowych łamigłówek czyli programowania bez prądu, które łączy naukę ze świetną zabawą i dbaniem o środowisko. Eko zajęcia sprawią dzieciom na pewno wiele frajdy.

Jeżeli mimo podania maila nie dostali Państwo linku do głosowania należy sprawdzić czy wiadomość nie trafiła do folderu SPAM lub jednej z zakładek poczty np. „Oferty”, „Promocje”, „Inne”.

Dziękujemy za każdy głos oddany na projekty związane z Biblioteką.

2022-06-30 / godz. 14:00