ZAMKNIJ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ
Biblioteka Wilanowska

Wydarzenia specjalne

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na Kolegiackiej

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na Kolegiackiej

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna

Co: 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kiedy: niedziela 30 stycznia, godz. 11:30-17:00

Gdzie: Biblioteka, ul. Kolegiacka 3

 

Wilanowska Biblioteka Publiczna włącza się w 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracujemy do soboty i o jeden dzień dłużej ;) By niektórzy mogli widzieć, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na okulistykę dziecięcą, grając pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji i otwarcia serca.

W niedzielę 30 stycznia widzimy się na ul. Kolegiackiej 3. Czekają na Was:

- 11:30 warsztaty Polskiego Związku Niewidomych „Poznaj Braille’a”

Widzieliście kiedyś tekst pisany Braillem? Chcielibyście spróbować w nim coś zapisać? We współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych zapraszamy Was na warsztaty, na których poznacie historię alfabetu Braille’a, zobaczycie jak się z niego korzysta i będziecie mogli zapisać w nim swoje imię i nazwisko.

- „Książki miłe dla oka” - charytatywny kiermasz

Dajesz coś od siebie i zyskujesz. Doceniamy dobre serce, więc mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia. Za datek złożony do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie czekać na Was miła niespodzianka. Przygotowaliśmy pełne intrygujących faktów, zapierających dech w piersiach historii i dostarczające niezapomnianych wrażeń książki. Zabierzcie ze sobą tytuł, który wpadnie Wam w oko i cieszcie się wspaniałymi fabułami z poczuciem, że pomogliście komuś lepiej zobaczyć świat.

- 13:00 Spotkanie dla dorosłych i młodzieży z Markiem Kalbarczykiem „Obrazy widziane trzecim okiem”

Jak widzą świat osoby niewidome? Czy zwiedzanie nowych miejsc i obcowanie z kulturą jest dla nich podobne jak dla osób widzących? O postrzeganiu świata za pomocą wielu zmysłów, w tym słuchu oraz dotyku i roli wyobraźni w poznawaniu rzeczywistości będzie opowiadał Marek Kalbarczyk, autor książki „Obrazy widziane trzecim okiem”. Subtelne drobiazgi, wyostrzone zmysły, ciekawość, to wszystko buduje fascynujący świat, o którym możemy nie wiedzieć. Wysłuchajcie poruszającej opowieści działacza społecznego i informatyka, o tym jak wygląda świat osób niewidomych.

- 13:00 Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką dla dzieci w wieku 5-9 lat

Spotkajcie się z nami w niedzielę i na własne oczy zobaczcie autorkę książek o Basi. Ukochana przez dzieci bohaterka rośnie w oczach i coraz lepiej poznaje świat. Jest przewodniczką przedszkolaków i ich przyjaciółką, bo wraz z nią odkrywają oni otaczającą ich rzeczywistość. W niedzielę, Zofia Stanecka opowie o tym, skąd wziął się pomysł na serię o Basi, jak pisze się książki oraz zapozna Was z niezwykłą książką „Świat według dziadka”.

- 15:00 warsztaty rodzinne „Karnawał w różowych okularach”

By łatwiej patrzyło się na świat, lepiej dostrzegało jego zalety i inne ważne rzeczy, potrzebne są pewne umiejętności i przyrządy. Nieraz przydają się też różowe okulary. Pobawcie się wraz z nami i wykonajcie szałowe okulary, przez które wszystko będzie bardziej barwne. Jeśli wolicie maski karnawałowe, dzięki którym staniecie się superbohaterem wrażliwego serca, również pomożemy Wam je zaprojektować i wykonać.

- 15:00 „Oko w oko nad planszą”

Z naszej bogatej kolekcji gier wybraliśmy kilkanaście tytułów, przy których dobrze będą bawić się zarówno starsi gracze, jak i ci najmłodsi, i które zachwycą Was wizualnie. Nasi animatorzy pomogą rozłożyć grę i wyjaśnią zasady. A potem już tylko od Was zależy, jak potoczą się rozgrywki. Stańcie ze sobą oko w oko i zmierzcie się w różnych wyzwaniach.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na zaplanowane wydarzenia

2022-01-30 / godz. 11:30

Nowości

1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
2
6

Kontakt do filii

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52) ul. Kolegiacka 3 > tel. 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Powsin" (Wypożyczalnia 126) ul. Przyczółkowa 27a > tel. 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl
Filia „Radosna” (Wypożyczalnia 133) ul. Radosna 11 > tel. 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Miasteczko Wilanów" (Wypożyczalnia 137) al. Rzeczypospolitej 14 > tel. 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Biblioteka w mediach społecznościowych

logologologologo
W 2021 roku zakup nowości w wysokości 55 750 zł dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
fb BIBLIOTEKA W SERWISIE FACEBOOK.COMbip BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ