Spotkania autorskie

Spotkanie z Andrzejem Medyńskim - ul. Kolegiacka 3

28 lutego (czwartek) o godz. 18:30 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na spotkanie z Andrzejem Medyńskim, wieloletnim pacjentem Sanatorium Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie. Prezes Grupy Opty oraz autor książek "A wszystko zaczęło się od doktora Mirosława Leśkiewicza - początek rehabilitacji w świebodzińskim Zakładzie" oraz "Tu był mój dom. Era doktora Lecha Wierusza w Świebodzińskim Ośrodku" przybliży Państwu wspomniany ośrodek i jego lekarzy, opowie sile ducha oraz sytuacji osób niepełnosprawnych.

"Chciałbym oprzeć swoją wypowiedź o książki, które napisałem - szczególnie o "Tu był mój dom - era doktora Lecha Wierusza w Świebodzińskim Ośrodku". Do tego prezentacja zdjęć z mojego życia i czasów pobytu w Ośrodku. Ukazać wartości jakie dali nam nasi Opiekunowie, opowiedzieć o harcie ducha osób niepełnosprawnych.
To budujący temat, bo każdy ma w swoim życiu jakieś trudne momenty - musi wtedy zacisnąć pięści i walczyć o siebie, rodzinę, zdrowie..., po prostu nie poddawać się, wierzyć, że nie jest się samemu na świecie, że znajdą się ludzie, którzy wyciągną pomocną dłoń. Będę zachęcał do pisania, bo każdy ma swoją opowieść. Spotkanie z żywym człowiekiem, a tu nawet - sąsiadem i poznanie jego drogi życiowej, to znacznie ciekawsze niż sztucznie napisany scenariusz serialu TV. Nie myślę epatować swoją "martyrologią" i cierpieniami, a budować, że przy takiej sytuacji zdrowotnej ukończyłem studia, założyłem rodzinę, wychowaliśmy syna i przepracowałem do emerytury 37 lat - bez rent, bez biadolenia, czy wyciągania ręki o pomoc." - pisze Andrzej Medyński. Zachęcamy serdecznie do udziału w spotkaniu.

2019-02-28 / godz. 18:30