ZAMKNIJ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ
Biblioteka Wilanowska

Wydarzenia specjalne

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021

Masz ochotę na dobrą lekturę? Chciałbyś posłuchać audiobooka lub muzyki? Marzy Ci się wieczorny, domowy seans kinowy? A może sobotnie popołudnie chciałbyś spędzić z rodziną na rozgrywkach planszówkowych? Masz chęć na poznanie literatury w oryginale i poćwiczenie języka? Jesteś w drodze i chciałabyś coś poczytać? Może gazetę albo ebooka? Lubisz mieć wszystkie potrzebne rzeczy w telefonie? Szukasz inspiracji do zabawy z dziećmi? Zastanawiasz się, czy dana książka jest w Twoim guście? Ciekawią Cię twórcy i chciałbyś się z nimi spotkać? Poszukujesz pomysłu na spędzenie wolnego czasu? – na te wszystkie pytania mamy jedną odpowiedź „Znajdziesz mnie w Bibliotece”, czyli tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek.

Poza naszymi standardowymi usługami w Tygodniu Bibliotek przygotowaliśmy coś extra.

Kim jest bibliotekarz, który Cię obsługuje, pomaga w znalezieniu poszukiwanych zbiorów? Poznajmy się bliżej. W ramach przygotowania do konkursu prezentujemy filmy o naszych placówkach i pracujących w nich osobach. Przekonajcie się, czego jeszcze o nas nie wiecie.

A kiedy już poznacie każdego z nas puśćcie wodze fantazji i zrealizujcie się artystycznie. Przed Wami pełne humoru zadanie – stworzenie karykatury bibliotekarza. Konkurs przeznaczony jest dla Czytelników Biblioteki w wieku 5-16 lat. Prace w formacie A3 można składać w naszych placówkach do 21 maja (piątek). Możecie malować, rysować, szkicować, wyszywać, wylepiać, słowem wszystkie techniki dozwolone.

Ile wiecie o wilanowskich placówkach bibliotecznych? Sprawdźcie swoją wiedzę, a nuż czymś Was zaskoczymy. Za udział w quizie przewidziana jest słodka nagroda :).

10 maja dla uczniów klas II przygotowaliśmy spotkanie online z autorką książek o ryjówce Florce. Roksana Jędrzejewska Wróbel znana z publikacji „Gębolud”, „Alojzy@kot_w_podróży.com” zaprasza do opartej na książkach „Praktyczny pan” i „Jeleń” zabawy. „Jak z cytryny zrobić lemoniadę, czyli gra w zadowolenie” to coś, co przyda się obecnie każdemu. Nauczymy się dostrzegać dobre strony życia, dowiemy się czym różni się pesymista od optymisty i co zrobić, by radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Na koniec czekają na Was wspaniałe warsztaty artystyczne online „Książkowy kubraczek”. Nasza koleżanka pokaże jak wykonać przepiękne otulacze, które zabezpieczą każdą lekturę. Zapewniamy, że będą one idealnym dodatkiem do książkowego prezentu urodzinowego.

Zapraszamy na naszą stronę i media społecznościowe.

Spędźcie ten tydzień z nami :)

 

2021-05-15 / godz. 09:00

Nowości

1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
2
6

Kontakt do filii

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52) ul. Kolegiacka 3 > tel. 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Powsin" (Wypożyczalnia 126) ul. Przyczółkowa 27a > tel. 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl
Filia „Radosna” (Wypożyczalnia 133) ul. Radosna 11 > tel. 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Miasteczko Wilanów" (Wypożyczalnia 137) al. Rzeczypospolitej 14 > tel. 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Biblioteka w mediach społecznościowych

logologologologo
W 2020 roku zakup książek w wysokości 25 000 zł zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
fb BIBLIOTEKA W SERWISIE FACEBOOK.COMbip BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ