ZAMKNIJ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ
Biblioteka Wilanowska

Wystawy

Wystawa malarstwa Czesława Piotra Szczepańskiego "Architektoniczne inspiracje" - ul. Kolegiacka 3

Wystawa malarstwa Czesława Piotra Szczepańskiego "Architektoniczne inspiracje" - ul. Kolegiacka 3

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy gorąco zachęca do zapoznania się z prezentowaną przy ul. Kolegiackiej 3 wystawą malarstwa Czesława Piotra Szczepańskiego "Architektoniczne inspiracje". Wspomniane prace prezentują architekturę wielkich miast i ich urokliwe miejsca. Ciekawe ujęcie, piękna kolorystyka, dopracowane szczegóły i pasja, to wszystko cechuje obrazy artysty, który jak wspomina, malowanie traktuje nie tylko jako zawód, ale przede wszystkim zamiłowanie.

Czesław Piotr Szczepański od dziecka miał do czynienia ze sztuką. Do rysowania i malowania zachęcała go babcia. Wiedzę o kompozycji i ujęciu obrazu przekazywał dziadek, który był fotografem, podobnie jak jego 5 synów. Twórca ukończył Liceum Sztuk Plastycznych a następnie ASP w Gdyni. Po studiach zajmował się projektowaniem wzornictwa przemysłowego i architekturą wnętrz. Przemiany gospodarcze zmusiły go jednak do wyjazdu z kraju i dorabiania przy pracach sezonowych. Mieszkając w pięknym niemieckim miasteczku, pewnego dnia wyszedł rysować. Jak sam przyznaje: "Przechodzący ludzie byli tak zainteresowani tym, co robię, że po niecałej godzinie zarobiłem więcej niż za cały dzień w winnicy. To zadecydowało. Wróciłem do domu, zacząłem malować według zrobionych notatek. Wróciłem do tego miasta z gotową wystawą. I tak się zaczęło. Od tego czasu już tylko maluję - codziennie, to nie tylko moja praca, to moja pasja."

Przez lata próbował różnych technik i stylów. Zaczynał od inspiracji holenderskimi mistrzami i Bernardem Bellotto. Z czasem zaczął szukać swojego stylu, rozwiązań kompozycyjnych, kolorystyki, sposobów oddania nastroju. Nie stronił od eksperymentów technologicznych i nowości. Zmieniała się również tematyka jego prac. Początkowo tworzył portrety, by następnie zająć się pejzażem i architekturą. Swoje prace prezentował na indywidualnych i zbiorowych wystawach zarówno w Polsce jak i zagranicą.

 

2019-06-30 / godz. 09:00

Zdjęcia z wydarzenia

Nowości

1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
2
6

Kontakt do filii

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52) ul. Kolegiacka 3 > tel. 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Powsin" (Wypożyczalnia 126) ul. Przyczółkowa 27a > tel. 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl
Filia „Radosna” (Wypożyczalnia 133) ul. Radosna 11 > tel. 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Miasteczko Wilanów" (Wypożyczalnia 137) al. Rzeczypospolitej 14 > tel. 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Biblioteka w mediach społecznościowych

logologologologo
W 2022 roku zakup nowości w wysokości 47 500 zł dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
fb BIBLIOTEKA W SERWISIE FACEBOOK.COMbip BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ