Wydarzenia specjalne

Z książką na start - akcja czytelnicza dla dzieci w wieku 0-6 lat

Z książką na start - akcja czytelnicza  dla dzieci w wieku 0-6 lat

„Z książką na start” to projekt skierowany do dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców, który działa od 2016 roku na terenie województwa pomorskiego, a od października 2018 roku rusza także w dziewięciu bibliotekach warszawskich.

Fundacja Metropolia Dzieci - organizator akcji oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów zapraszają po odbiór Pakietu Startowego Małego Czytelnika i do rozpoczęcia przygody z książką.

Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Mały Czytelnik, otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Małego Czytelnika oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie. Na dobry start :)

W Paszporcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. To rzeczywiście najszybszy i najbardziej wymierny rezultat akcji. Najważniejsze jednak jest, aby rodzice spędzali czas z dziećmi: poza domem w drodze do biblioteki, w bibliotece wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Aby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę, słownictwo i kreatywność. To wszystko zaowocuje w trudnym okresie dojrzewania – rodzicom łatwiej będzie utrzymać kontakt z dzieckiem dzięki rozmowom, a później w dorosłym życiu da oczytanemu dziecku przewagę w zdobyciu przyjaciół i ciekawej pracy. Wierzymy, że uczestnicząc w projekcie „Z książką na start”, inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje. Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.

Rodzice i opiekunowie, odwiedzający biblioteki wspólnie z maluchami, będą mieli okazję przekonać się, że księgozbiór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Warto pamiętać, że MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE

Zapraszamy do dowolnej placówki Biblioteki, by odebrać Pakiet Startowy z książką w prezencie i wspólnie rozpocząć fantastyczną przygodę. (Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!)

2018-10-01 / godz. 09:00