Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Bibliotece

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Bibliotece:

1. Liczba Czytelników, którzy jednocześnie mogą przebywać w Bibliotece jest podana na plakatach znajdujących się w placówkach.

2. Prosimy o zachowanie odległości minimum 2 metrów między osobami.

3. W Bibliotece obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek jednorazowych. Prosimy również o odkażanie rąk

4. Osoby, chcące tylko dokonać zwrotu książek uprzejmie prosimy o korzystanie z wrzutni. Zwrócone zbiory będą ściągnięte z konta Czytelnika następnego dnia.

5. W Bibliotece znajdują się dwa oznaczone stanowiska: jedno do wypożyczania, drugie do zwrotów

6. Zwrócone książki odkładane są na 3-dniową kwarantannę, po której wracają do księgozbioru.

7. Warunkiem wypożyczenia książek jest ich wcześniejsze zamówienie online, telefonicznie lub mailowo.

8. Zamówienia online zrobione za pośrednictwem strony internetowej (w godzinach 20:00-8:00) przygotowujemy przed otwarciem Biblioteki. Czytelnik ma jeden dzień na odebranie zamówionych książek.

9. Zamówienia telefoniczne i wysłane pocztą elektroniczną w godzinach pracy Biblioteki, będą realizowane następnego dnia. Czytelnik ma jeden dzień na odebranie zamówionych książek.

10. Seniorzy, którzy nie korzystają z Internetu a chcieliby wypożyczyć książki, proszeni są o przygotowanie listy maksymalnie 5 konkretnych tytułów.

11. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o zdecydowanie przy wyborze lektur, gdyż każda książka wydana czytelnikowi musi odbyć kwarantannę przed powrotem na półki. Przy stanowisku nie będzie możliwości wyboru między zamówionymi tytułami.

12. Prosimy o pokazywanie karty w taki sposób, aby bibliotekarz mógł ją sczytać bez konieczności dotykania.

13. Biblioteka chwilowo wstrzymuje wypożyczanie gier planszowych.

14. Wydłużyliśmy wypożyczenia filmów do 7 dni. Termin wypożyczania pozostałych zbiorów nie ulega zmianie.

Placówki Biblioteki będą otwarte od 11 maja.

2020-06-09 / godz. 10:00