Zapraszamy 11 i 12 października br. do Biblioteki Wilanowskiej na Noc Bibliotek, ogólnopolską akcję, która w tym roku przebiega pod hasłem "Moc bibliotek” (Noc Bibliotek – Noc czytania – Moc czytania – Moc Bibliotek).
Noc Bibliotek to wielkie święto czytania i bibliotek - warto spędzić je z nami!
Program Nocy Bibliotek w Bibliotece Wilanowskiej:
11 października 2024 r. godz. 16:00, filia Biblioteki, ul. Radosna 11 - Warsztaty Grupy Poznaj Świat "Afryka bryka"
Z czym kojarzy się Wam Afryka? Z Saharą? Buszem? A może z rzeką Nil? Poznajcie lepiej kontynent afrykański i niezwykłe ciekawostki. Wczujcie się w klimat Czarnego Lądu dzięki strojom i rekwizytom. Nauczcie się przedstawiać po etiopsku i bawić w afrykańskiego berka lub zabawy z Tunezji.
Na warsztatach będziecie mogli dotknąć jajka krokodyla, róży pustyni, kongijskiej lalki czy bębna. Przymierzycie stroje z różnych krajów i dowiecie się, jakie zabawy są popularne wśród dzieci mieszkających w Afryce.
11 października 2024 r. godz. 17:30, Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3 - Warsztaty literackie “Każdy z nas jest wielki” z Anną Czerwińską-Rydel
Byli tacy jak Wy. Chodzili do szkoły, mieli przyjaciół, rozwijali swoje pasje. Zapisali się na kartach historii jako wybitne osobistości. Dokonywali wielkich odkryć w dziedzinie fizyki, chemii, astronomii. Dzięki ich pracy, możemy korzystać z komputerów. Zdobywali najwyższe szczyty gór - Alp i Himalajów. Walczyli o niepodległość naszego kraju. Ratowali ludzkie życie w najtrudniejszych czasach.
Ich działania inspirują następne pokolenia. Znana i lubiana pisarka Anna Czerwińska-Rydel opowie Wam o niezapomnianych postaciach i tym, jak z podobnych do Was dzieci stali się bohaterami historii w różnych dziedzinach. Będziemy rozmawiać o tym, jaką drogę obrać, by osiągnąć sukces. Przekonacie się również, że każdy może być w czymś wielki.
Zapisy: 22 277 03 77
11 października 2024 r. godz. 18:30, Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3 - Spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem
Dał się poznać jako doskonały autor reportaży i niestrudzony podróżnik podążający za prawdą i ważnymi tematami. Pokazywał, jak miejsce, gdzie się urodziliśmy zmienia perspektywę i daje lub odbiera szanse na start. Jednocześnie akcentował, że silna wola może przeciwstawić się największym trudnościom, a ciężka praca owocuje sukcesem.
Spotkał się z poszukiwaczami skarbów, którzy odsłonili czytelnikom świat, wydaje się, istniejący tylko w powieściach przygodowych. Z wielką szczerością i z różnych punktów analizował to, co działo się w czasie pandemii. Pokazywał, jak reagowaliśmy na zamknięcie. Wypunktowywał błędy i pokazywał ich konsekwencje.
Teraz sięga po prozę. W pierwszej powieści pisze o tym, co bliskie każdemu z nas. Pogoń za marzeniami, codzienne zmaganie się z oczekiwaniami, stracone szanse, towarzysząca nam nerwowość i świadomość upływającego czasu.
O poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, podróżach i najważniejszych lekcjach życiowych porozmawiamy z Tomkiem Michniewiczem podczas Nocy Bibliotek.
12 października 2024 r. godz. 12:00, Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3 - Przedstawienie Teatru pod Orzełkiem “Czarne i Białe”
Przenieśmy się do dwukolorowego świata, w którym poeta Pan Czarny i malarka Pani Biała tworzą książkę o swoim miasteczku. Wyjątkowym, bo podobnie jak wszyscy jego mieszkańcy pełnym tylko czerni i bieli. Ale sami przekonacie się, że i bez kolorów może być ciekawie. Czeka Was pełno przygód Białego Niedźwiedzia, Sroki-Kłamczuchy, Czarnego i Białego Kota, rodziny Tralalińskich oraz Białego Kruka.
Odwiedźcie z nami to wyjątkowe miejsce i dajcie się ponieść poetycko-kabaretowej opowieści w ciekawym wydaniu i wpadającej w ucho muzyce. Czekamy na Was na Kolegiackiej 3 w samo południe, w sobotę 12 września.
Przedstawienie zorganizowane w ramach dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego 2024.
Zapraszamy!