Skip to main content

Godziny otwarcia

Aktualności

Tydzień Bibliotek w Wilanowie

By 30 kwietnia, 202410 maja, 2024No Comments

W dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie". Świat się zmienia, a z nim i my. Lubimy nowinki, ale też bardzo cenimy tradycję, dlatego wszystko co sprawdzone i nowe łączy się w naszych działaniach.

 

Tydzień Bibliotek to dla nas wyjątkowy czas. Chcemy świętować wspólnie, dlatego zapraszamy Was na liczne wydarzenia dla młodszych i starszych.

8 maja

Szkolimy się dla Was, by coraz lepiej wypełniać naszą misję. W tym dniu wszystkie placówki biblioteczne będą nieczynne.

9 maja

 • godz. 12:00  Czytanie na trawie w Ogrodzie Pałacu Króla Jana III Sobieskiego

Wspólnie z uczniami szkoły podstawowej będziemy poznawać literaturę w plenerze. Na uczestników czekają również warsztaty ruchowo-muzyczne „Gdzie ty jesteś, koguciku?” poświęcone folklorowi, które poprowadzi Anna Kaźmierak animatorka kultury i ilustratorka. Autorka książek zabierze dzieci w etnograficzną podróż do świata rękodzieła i zdobnictwa polskiej sztuki ludowej.

 • godz. 16:30 Warsztaty szydełkowania zakładek dla dzieci 10-13 lat - ul. Przyczółkowa 27a

Wydziergajcie z nami piękną i jedyną w swoim rodzaju zakładkę do książki.

 • godz. 17:30 Przedstawienie Teatru Gargulec „Kulisy Teatru” - ul. Kolegiacka 3

Interaktywne przedstawienie Teatru Gargulec pozwoli dzieciom lepiej poznać zawód aktora i wyzwania, jakie się z nim wiążą. Uczestnicy spektaklu będą mogli spróbować swoich sił na scenie.

 • godz. 17:30 „Supermoce sów” Warsztaty przyrodnicze z Katarzyną Krysicką - al. Rzeczypospolitej 14

Poznajcie tajemnice i supermoce sów. Przekonajcie się, jakie są niezwykłe. Na warsztatach wykonamy własną supersowę z lasu.

10 maja

 • godz. 16:00 Spotkanie autorskie dla dzieci z Elizą Piotrowską „Stare radio – wszystko gra” - al. Rzeczypospolitej 14

Niezwykła gratka dla dzieci w wieku 7-10 lat. Wspólnie z autorką książki poznamy Jasia i stare radio kryjące w sobie niezwykłą tajemnicę. Po jej odkryciu zbudujemy swoje modele radia.

 • godz. 16:30 Escape Room - ul. Przyczółkowa 27a

Jeśli lubicie pokoje zagadek, nie może Was zabraknąć tego dnia w Powsinie. Przygotowaliśmy dla Was ekscytujące zadania.

11 maja

 • godz. 11:00 - Wilanów dla Bruna - ul. Kolegiacka 3

Włączamy się w akcję pomocy dla małego wojownika. Od godz. 11:00 zapraszamy na warsztaty malowania kawą (bo można ją nie tylko pić) oraz "Randkę z książką". W dniach 7-17 maja w Bibliotece Głównej możecie zobaczyć wystawę prac Grupy Malarskiej „PodRóżni” i zakupić dany obraz.

 • godz. 18:30 Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim - ul. Kolegiacka 3

Z  wielokrotnie nagradzanym autorem kryminałów porozmawiamy o procesie twórczym, ciężkiej doli policjantów i tym, że przeszłość zawsze dogania człowieka.

13 maja

 • godz. 17:00 Warsztaty dla dzieci Gramy Literaturę „Kto przyniósł słońce” - al. Rzeczypospolitej 14

Razem z orłem i kojotem wyruszymy w podróż, której celem będzie przyniesienie światła. Opowieści z książki "Dar totemów" będzie towarzyszyć muzyka.

 • godz. 18:30 Spotkanie autorskie z Gustawem Dziewięckim - ul. Kolegiacka 3

To kolejne spotkanie zorganizowane w ramach akcji dla Bruna. Autor powieści "Niepamięć" opowie o pisaniu książek z gatunku fantastyki oraz polskim rynku wydawniczym.

14 maja

 • godz. 17:00 Warsztaty ekonomiczne dla dzieci z Adamem Studzińskim „Chciejosztuczki – kupujmy z głową” - ul. Radosna 11

Adam Studziński to idealny nauczyciel zarządzania budżetem i nieulegania sprytnym reklamom. Podczas warsztatów pokaże, jak dobrze wydawać kieszonkowe i z opanowaniem podchodzić do zakupów.

15 maja

 • godz. 17:00 Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim „Las przybył do nas” - ul. Radosna 11

Marcin z lasu zna wiele sekretów roślin i zwierząt. Zdradzi je Wam na naszym spotkaniu. Pełną humoru i niezwykłych faktów opowieść dopełnią fantastyczne filmy.

Czekamy na Was w naszych placówkach!