Skip to main content

Godziny otwarcia

Książkomat

Zwracaj i odbieraj zbiory 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu w książkomacie przy Placu Vogla 62.

Szybko, wygodnie, o każdej porze. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców poszerzyła swoją działalność o usługi, z których można korzystać przez całą dobę.

Dzięki dotacji z Urzędu Dzielnicy Wilanów od stycznia 2023 roku Czytelnicy mogą korzystać z książkomatu znajdującego się przy Placu Vogla 62. Można do niego zamawiać i oddawać książki, audiobooki, muzykę, filmy z wypożyczalni nr 52 (ul. Kolegiacka 3). Zaletą książkomatu jest możliwość zwrotu i odbioru zbiorów o dogodnej dla użytkowników porze.

Jak odebrać zamówienie z książkomatu?

- Zeskanuj kod kreskowy karty bibliotecznej lub aplikacji Mateusz, za pośrednictwem czytnika umieszczonego pod ekranem książkomatu.

- Wybierz opcję Odbierz.

- Naciśnij pole Otwórz, które pojawi się na ekranie. Skrytka otworzy się automatycznie.

- Wyjmij zamówienie i zamknij otwartą dla Ciebie skrytkę.

- W przypadku, gdy zamówione pozycje znajdują się w wielu skrytkach, wybierz opcję Następna skrytka. Otwórz ją, wyjmij zamówioną książkę i zamknij skrytkę.

- W razie potrzeby możesz powtórzyć czynność, wybierając opcję Otwórz ponownie.

Jak złożyć zamówienie do książkomatu?

- Do książkomatu można zlecać zamówienie/ zamawiać/ rezerwować wyłącznie zbiory (książki, audiobooki, filmy, płyty z muzyką) z Wypożyczalni nr 52 (ul. Kolegiacka 3).

- Aby złożyć zlecenie zamówienia (w godz. 8:00-20:00), zamówienie (w godz. 20:00-8:00) lub rezerwację wejdź na stronę www.bibliotekawilanowska.pl Zaloguj się na swoje konto biblioteczne i wyszukaj pozycję.

- Po zrealizowaniu zamówienia, wysłana zostanie do Czytelnika wiadomość sms z powiadomieniem o możliwości odbioru w książkomacie oraz terminem daty kasacji zamówienia.

Jak dokonać zwrotu do książkomatu?

- Przyłóż kod kreskowy karty bibliotecznej do czytnika książkomatu.

- Na ekranie wybierz opcję Zwróć.

- Zeskanuj kod kreskowy pierwszej zwracanej pozycji.

- Wybierz opcję Zwróć - pojawi się proponowana przez książkomat skrytka.

- Gdy pojawi się komunikat Dalej, naciśnij go.

- Otworzy się pusta skrytka, w której możesz bezpiecznie umieścić książki, audiobooki, filmy, płyty z muzyką - maksymalnie 5 sztuk.

- Zamknij dobrze skrytkę i wybierz opcję Zakończ.

UWAGA! Za pośrednictwem książkomatu można zwracać tylko pozycje (bez gier planszowych) ze zbiorów Wypożyczalni nr 52 (ul. Kolegiacka 3).

Regulamin korzystania z książkomatu

Instrukcja obsługi książkomatu

Instrukcja korzystania z książkomatu
Instrukcja korzystania z książkomatu
Instrukcja korzystania z książkomatu