Skip to main content

Godziny otwarcia

W trampkach po Wilanowie

kostka brukowa, studzienka z Muzeum Pałacu w Wilanowie, bordowe trampki

"W trampkach po Wilanowie" - to projekt Biblioteki, w którym uczniowie XXXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. S. Kostki Potockiego w aktywny sposób poznają historię swojej dzielnicy.

Historyczne spacery pozwalają im umocnić lokalny patriotyzm, a także mocniej związać się i utożsamiać z miejscem zamieszkania. Pokazują również, że wśród zwykłych budynków kryje się pasjonująca historia, którą warto poznać.

Przewodnikiem po niezwykłych miejscach Wilanowa jest pan Krzysztof Kanabus - pasjonat historii i popularyzator wiedzy o Wilanowie. W czasie naszych wędrówek licealiści poznają przypałacowy park, postaci historyczne związane z Wilanowem, dzieje kolejki wilanowskiej, miejsca pamięci oraz historię ulic naszej dzielnicy.

Projekt zrealizowano dzięki Funduszowi Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy.

Od maja do listopada odbyło się 14 spacerów, w których wzięło udział 361 uczniów. Podczas podsumowania projektu, w którym wzięło udział 31 osób, rozmawialiśmy o Wilanowie, naszych odczuciach dotyczących spacerów, miejscu Wilanowa w naszym życiu. Podsumowaliśmy całość projektu i podziękowaliśmy zarówno uczestnikom, jak i młodzieży, która wykonała projekty. W czasie wernisażu uczestnicy wysłuchali wykładu o szkołach wilanowskich i otrzymali książkowe upominki.