Wydarzenia specjalne

Tydzień Bibliotek "Biblioteka świat w jednym miejscu" - 8-15 maja

Maj to szczególny miesiąc dla Bibliotek. W tym czasie przypadają nasze święta – Tydzień Bibliotek oraz obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza, które zawsze hucznie obchodzimy, świętując z Czytelnikami.

Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców.

Poniedziałek 9 maja

Filia przy al. Rzeczypospolitej 14, godz. 17:30 - warsztaty „Ptasie sprawy i zabawy”, prowadzenie Katarzyna Krysicka. Poznajcie naszych ptasich sąsiadów rezydujących w mieście, ich tryb życia oraz zwyczaje. Rozwiążcie ptasie zagadki, pobawcie się ze skrzydlatymi braćmi oraz weźcie udział w tworzeniu ptasiego rękodzieła. Zapisy: mw@bibliotekawilanowska.pl lub tel. 22 642 24 26.

Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3 godz. 18:30 - wernisaż wystawy malarskiej „Magiczne Miasteczka”. Przejdźcie się ulicami miast pełnymi kolorów, bajkowej atmosfery oraz niezliczonych szczegółów. Poczujcie magię obrazów Dariusza Wójcika, absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, który zabierze Was w niezwykłą malarską podróż.

Wtorek 10 maja

Biblioteka Główna przy ul. Kolegiackiej 3, godz. 17:30 - warsztaty z Piotrem Sochą. Czy częste mycie skraca życie? A może je wydłuża? Autor książki „Brud. Cuchnąca historia higieny” zaprasza na wyprawę śladami rozwoju higieny. Dowiedzcie się, jakie zmiany zachodziły przez wieki w sposobie dbania o siebie. Wykonajcie także peruki i brody modne w epoce rokoko. Zajęcia przeznaczone dla dzieci powyżej 10 roku życia. Zapisy: wilanow@bibliotekawilanowska.pl lub tel. 22 423 57 55.

Środa 11 maja

Filia przy al. Rzeczypospolitej 14, godz. 11:30spotkanie autorskie z Ewą Jałochowską. Wiecie w co wierzyli Eskimosi? Co budziło przerażenie dzieci w Japonii? O czym opowiadają skandynawskie czy syberyjskie baśnie? Jeśli jesteście ciekawi, w co wierzyło się w różnych częściach świata, spotkanie z autorką „Smutku mamuta. Prawie wszystkich mitów świata” jest dla Was.

Filia przy ul. Radosnej 11, godz. 17:00spotkanie autorskie dla dzieci z Anną Czerwińską-Rydel. Wspaniała himalaistka i alpinistka, patronka roku 2022, Wanda Rutkiewicz od lat rozbudza wyobraźnię i zachęca, szczególnie kobiety, do sięgania po więcej. Autorka „Pięciu skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieści o Wandzie Rutkiewicz” zabierze Was do świata Wandy i opowie o wyprawie na Kanczendzongę i himalaizmie. Spotkanie przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym.

Czwartek 12 maja

Biblioteka Główna przy ul. Kolegiackiej 3, godz. 17:30 - Wilanowskie planszowisko. Zabierzecie ze sobą przyjaciół i poznajcie nowe osoby. Poćwiczcie strategiczne myślenie, współpracę i kreatywność. Nauczcie się czegoś nowego i rozwińcie kompetencje, a wszystko to przy dobrej zabawie. Czekają na Was różne tematycznie planszówki, które po spotkaniu możecie wypożyczyć do domu.

Piątek 13 maja

Filia przy ul. Przyczółkowej 27a, godz. 10:00 i 11:00 - warsztaty literacko-muzyczne „Gramy literaturę”. Przekonajcie się, że muzyka i literatura mogą się przeplatać, inspirować i dopełniać. Zagrajcie z nami i dajcie się ponieść fantazji. Spotykamy się z przedszkolakami o godz. 10:00 i II klasą szkoły podstawowej o godz. 11:00. Na zajęcia obowiązują zapisy: powsin@bibliotekawilanowska.pl lub tel. 22 648 25 03.

Filia przy ul. Radosnej 11, godz. 17:00 -  warsztaty „Przez Tybet i Himalaje”. Dowiedzcie się, jak wygląda życie wysoko w górach. Posłuchajcie o Tybetańczykach i poznajcie ich kulturę. Przymierzcie nepalskie i tybetańskie stroje, zagrajcie na śpiewającej misie, gongu oraz tybetańskich dzwonkach. Przekonajcie się także o tym, czy yeti istnieje naprawdę, czy jest jedynie legendą. A jeśli macie jakieś pytania, podróżnicy z grupy „Poznajemy Świat” chętnie na nie odpowiedzą. Spotkanie przeznaczone dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Filia przy al. Rzeczypospolitej 14,  godz. 17:30 - Rozmowy przy wspólnym stole. Usiądźmy i porozmawiajmy o miastach przyszłości i tym, jak będzie wyglądało w nich życie. Zastanówmy się nad zmieniającym się otoczeniem i tym, jak owe przemiany wpływają na nas.

Biblioteka Główna przy ul. Kolegiackiej 3 godz. 18:30 - spotkanie autorskie z Anną Kamińską. Kobiety, które zapisały się na kartach historii i himalaizmu – Wanda Rutkiewicz i Halina Krüger-Syrokomska oraz niezapomniany mężczyzna Marek Kotański. O biografiach niezwykłych ludzi, zbieraniu materiałów do książek i fascynacji przyrodą porozmawiamy z Anną Kamińską.

Sobota 14 maja

Biblioteka Główna przy ul. Kolegiackiej 3, godz. 11:00przedstawienie Teatru Dobrego Serca „Baśniowy pokoik”. Kochane dzieci poznajcie niepoprawnego Pieska, którego największym marzeniem jest posiadanie baśniowego pokoiku. Dla niego porzuca Tatę, wygodną budę i wyrusza do Miasta Róż, by zdobyć nagrodę na pokazie psów. Czy uda mu się spełnić marzenie? Co spotka go w drodze i jaką rolę odegra w wyprawie mały, biały kotek? Przekonajcie się sami.

2022-05-08 / godz. 10:00