ZAMKNIJ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ
Biblioteka Wilanowska

APLIKACJA MATEUSZ

Obsługa konta bibliotecznego i korzystanie z Biblioteki stają się coraz prostsze. Dzięki aplikacji "e-biblioteka Mateusz" nie trzeba mieć już przy sobie karty. Z pozycji telefonu można prolongować wypożyczone zbiory, sprawdzić termin zwrotu oraz zalogować swoją kartę. Do aplikacji można przypiąć wszystkie rodzinne karty biblioteczne, gdyż nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ilość przypiętych kont.

Aplikacja jest dostępna jedynie na system Android. Należy ją pobrać ze sklepu Google Play po wcześniejszym zalogowaniu się do swojego konta gmail. Następnie w wyszukiwarce należy należy wpisać "Mateusz".

Wybieramy aplikację a następnie klikamy w przycisk zainstaluj.

Wyświetli się Państwu lista Bibliotek, z której należy wybrać naszą Bibliotekę.

Kolejnym krokiem jest dodanie karty. Na panelu, który się pojawi, należy wybrać opcję "karta biblioteczna".

Teraz konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto biblioteczne na stronie internetowej Biblioteki. Na pierwszej stronie na dole, pojawi się 4 cyfrowy kod zabezpieczający, który KONIECZNIE TRZEBA ZAPISAĆ (nie pojawi się on już potem, stąd tak ważne jest zapisanie go!). Po zapisaniu kodu, klikamy przycisk generuj QRCODE.

Wówczas pojawi się kod QR oraz Token, który trzeba podać w aplikacji. Token składa się z 20 znaków (cyfry i litery), których wielkość ma znaczenie!

Po wygenerowaniu Tokena wracamy do aplikacji. Po kliknięciu przycisku karta biblioteczna pojawia się następujące pole. Klikamy w przycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.

Następnie wpisujemy nazwę identyfikującą naszą kartę, np. imię posiadacza oraz wygenerowany wcześniej token. Po wpisaniu danych zatwierdzamy je klikając "dodaj kartę".

Pojawia się wówczas lista z zapisanymi kartami.

Jeśli klikniemy w nazwę karty pojawi się kod QR, którego używamy jako karty w Bibliotece. Zapisany KOD ZABEZPIECZAJĄCY podajemy podczas pierwszego logowania za pomocą aplikacji w Bibliotece. Jego podanie jest konieczne do aktywowania usługi w Bibliotece.

Pozostałe karty dodajemy w sposób analogiczny.

Nowości

1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
2
6

Kontakt do filii

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52) ul. Kolegiacka 3 > tel. 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Powsin" (Wypożyczalnia 126) ul. Przyczółkowa 27a > tel. 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl
Filia „Radosna” (Wypożyczalnia 133) ul. Radosna 11 > tel. 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Miasteczko Wilanów" (Wypożyczalnia 137) al. Rzeczypospolitej 14 > tel. 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Biblioteka w mediach społecznościowych

logologologologo
W 2022 roku zakup nowości w wysokości 47 500 zł dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
fb BIBLIOTEKA W SERWISIE FACEBOOK.COMbip BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ