ZAMKNIJ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ
Biblioteka Wilanowska

Wykłady/warsztaty/debaty

Warsztat "Twój pierwszy krok do bycia skuteczną i spełnioną kobietą" - ul. Kolegiacka 3

Warsztat "Twój pierwszy krok do bycia skuteczną i spełnioną kobietą" - ul. Kolegiacka 3

W zabieganej codzienności warto dbać o harmonię i czas dla siebie - odpoczynek, codzienne małe radości, satysfakcję wynikającą z życia zawodowego i osobistego. Mnogość obowiązków, godzenie wielu ról, jakie kultura nakłada na kobiety sprawiają, że każda z nas staje przed wyzwaniem, co zrobić, by być szczęśliwą. W znalezieniu złotego środka na warsztacie "Twój pierwszy krok do bycia skuteczną i spełnioną kobietą" 12 maja naszym Czytelniczkom pomagała Katarzyna Wnękowska trener i certyfikowany coach, pracująca z menedżerkami i biznesmenkami.

Prowadząca rozpoczęła od zasad, jakimi rządzą się warsztaty coachingowe, opierające się przede wszystkim na całkowitej wolności uczestników. Każdy ma prawo powiedzieć tylko tyle, ile zechce. Komfort i zrozumienie to bardzo ważne zasady takich spotkań. Następnie przeszła do kreatywnego zapoznania się z innymi uczestnikami. Podanie imienia oraz trzech ról życiowych w nawiązaniu do wylosowanej karty pozwoliło lepiej poznać samą siebie oraz innych. Była to chwila na refleksję, kim tak naprawdę jestem w swoich oczach, co kształtuje moją codzienność, życie prywatne i zawodowe. Kolejne ćwiczenie skupiło się na ostatnio odniesionym sukcesie. Znaczenie tu miały nie tylko spektakularne wydarzenia, ale małe, często pomijane w codzienności osiągnięcia na polu przyjemności osobistych. Dobrane w pary uczestniczki słuchały siebie nawzajem i na podstawie opowieści określały cechy towarzyszki. Wymiana karteczek zawierających pozytywne opinie i mocne strony była bardzo miłym doświadczeniem. Otworzyło ono panie na kolejną wymianę zdań tym razem dotyczącą pragnienia, które chciałyby zrealizować. Osoba z pary opowiadała o książce, filmie lub sytuacji rzucającej światło na potrzebę i delikatnie sugerowała rozwiązanie. Warsztaty zakończyły się wnioskami sformułowanymi przy pomocy kolejnej karty zawierającej zdjęcie i hasło, które miało pomóc w zrealizowaniu  pragnienia i ustaleniu trzech małych kroków, które staną się początkiem spełnienia na określonym wcześniej polu.

Sympatyczna i ciepła atmosfera, budujące się między uczestniczkami relacje, zwrócenie uwagi na kluczowe problemy, stawianie sobie ważnych pytań, poszukiwanie mocnych stron, utwierdzanie się w swojej wartości, komunikowanie swoich odczuć, pragnień i uświadomienie sobie, że różne role trzeba pogodzić i czerpać z nich radość, tak krótko można opisać sobotnie popołudnie spędzone na warsztatach. Prowadzącej i uczestniczkom serdecznie dziękujemy za to owocne spotkanie.

 

2018-05-12 / godz. 11:00

Zdjęcia z wydarzenia

Nowości

1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
2
6

Kontakt do filii

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52) ul. Kolegiacka 3 > tel. 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Powsin" (Wypożyczalnia 126) ul. Przyczółkowa 27a > tel. 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl
Filia „Radosna” (Wypożyczalnia 133) ul. Radosna 11 > tel. 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Miasteczko Wilanów" (Wypożyczalnia 137) al. Rzeczypospolitej 14 > tel. 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Biblioteka w mediach społecznościowych

logologologologo
W 2022 roku zakup nowości w wysokości 47 500 zł dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
fb BIBLIOTEKA W SERWISIE FACEBOOK.COMbip BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ