Bibliotecznie :): Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej - tutorial obsługi katalogu Ebooków

Dziś przedstawiamy krótki tutorial, jak wypożyczać ebooki z naszego katalogu.
1. Zaloguj się do swojego konta. Numer (po lewej) i PIN (po prawej) znajdziesz na karcie bibliotecznej.
2. Wejdź na katalog ebooków, który znajdziesz w kolumnie po lewej.
3. Wyszukaj interesujący Cię ebook. Możesz szukać po tytule, autorze, temacie, słowie z tytułu.
4. Sprawdź, czy tytuł występuje w formacie obsługiwanym przez Twój czytnik. Następnie kliknij WYPOŻYCZ.
5. Przeczytaj uważnie i zaakceptuj regulamin.
6. Kliknij odpowiedni dla Twojego Czytnika format. MOBI - dla czytników Kindle i EPUB dla innych czytników.
7. Kliknij żółtą ikonkę, która się pojawi. Plik ściągnie się na Twój komputer. Znajdziesz go w folderze pobrane lub innym, który był wybrany.
8. Ściągnięty plik prześlij na czytnik za pomocą kabla, tak jak przenosisz np. pliki na pendrive.
9. Jeśli nie zdążyłeś ściągnąć pliku lub niechcący go usunąłeś. W zakładce "Aktualne Wypożyczenia" znajdziesz wszystkie wypożyczone książki. By ściągnąć plik, wystarczy kliknąć w żółtą ikonkę.
10. Ebooki wypożyczają się na 14 dni. Można je prolongować klikając w ikonkę prolonguj. Po dwóch tygodniach wypożyczenie usuwa się z konta automatycznie, plik z urządzenia trzeba usunąć samemu.
WAŻNE! Ebooków nie można zwrócić wcześniej.
Życzymy miłej lektury :)