Skip to main content

Godziny otwarcia

Aplikacja

Logo aplikacji Mateusz

Obsługa konta bibliotecznego i korzystanie z Biblioteki stają się coraz prostsze. Dzięki aplikacji "e-biblioteka Mateusz" nie trzeba mieć już przy sobie karty. Z pozycji telefonu można prolongować wypożyczone zbiory, sprawdzić termin zwrotu oraz zalogować swoją kartę. Do aplikacji można przypiąć wszystkie rodzinne karty biblioteczne, gdyż nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ilość przypiętych kont.

Aplikacja jest dostępna jedynie na system Android. Należy ją pobrać ze sklepu Google Play po wcześniejszym zalogowaniu się do swojego konta gmail. Następnie w wyszukiwarce należy należy wpisać "Mateusz".

Jak zainstalować i uruchomić aplikację?

Screen pokazujący gdzie pobrać aplikację Mateusz

Wybieramy aplikację a następnie klikamy w przycisk zainstaluj.

Prezentacja przycisku Zainstaluj

Wyświetli się Państwu lista Bibliotek, z której należy wybrać naszą Bibliotekę.

Wybieranie biblioteki

Kolejnym krokiem jest dodanie karty. Na panelu, który się pojawi, należy wybrać opcję "karta biblioteczna".

Dodanie karty bibliotecznej

Teraz konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto biblioteczne na stronie internetowej Biblioteki. Na pierwszej stronie na dole, pojawi się 4 cyfrowy kod zabezpieczający, który KONIECZNIE TRZEBA ZAPISAĆ (nie pojawi się on już potem, stąd tak ważne jest zapisanie go!). Po zapisaniu kodu, klikamy przycisk generuj QRCODE.

Przepisanie kodu

Wówczas pojawi się kod QR oraz Token, który trzeba podać w aplikacji. Token składa się z 20 znaków (cyfry i litery), których wielkość ma znaczenie!

Uzupełnienie kodu

Po wygenerowaniu Tokena wracamy do aplikacji. Po kliknięciu przycisku karta biblioteczna pojawia się następujące pole. Klikamy w przycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.

Kliknięcie w przycisk plus

Następnie wpisujemy nazwę identyfikującą naszą kartę, np. imię posiadacza oraz wygenerowany wcześniej token. Po wpisaniu danych zatwierdzamy je klikając "dodaj kartę".

Uzupełnienie danych karty

Pojawia się wówczas lista z zapisanymi kartami.

Lista z zapisanymi kartami

Jeśli klikniemy w nazwę karty pojawi się kod QR, którego używamy jako karty w Bibliotece. Zapisany KOD ZABEZPIECZAJĄCY podajemy podczas pierwszego logowania za pomocą aplikacji w Bibliotece. Jego podanie jest konieczne do aktywowania usługi w Bibliotece.

Pozostałe karty dodajemy w sposób analogiczny.

Wyświetlony kod QR