Na zdjęciach zostały uwiecznione zajęcia Klubu Małego Czytelnika, które odbyły się w Powsinie we wrześniu i październiku 2011 r.
6 listopada 2008 r. – Biblioteka gościła Jacka Komudę, polskiego pisarza - twórcę thrillerów historycznych rozgrywających się w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, scenarzystę gier komputerowych. Autor napisał m.in.: Opowieści z Dzikich Pól, Wilcze gniazdo, Warchoły i pijanice, Bohuna, Wilczycę, Czarną Szablę, Galeony wojny, itd.
Gość opowiadał o swoich zainteresowaniach historią i wątkach zawartych w napisanych przez siebie utworach.
Uczestnicy spotkania mieli okazję poczuć atmosferę Polski szlacheckiej dzięki rekwizytom nawiązującym do kultury sarmackiej.
8 maja 2008 r. – kolejnym gościem „Czwartkowych wieczorów” był Rafał Ziemkiewicz (polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz science-fiction i działacz fandomu).
3 kwietnia 2008 r. Biblioteka zaprosiła Bogusława Wołoszańskiego, dziennikarza i propagatora historii, znanego z programu telewizyjnego i radiowego: „Sensacje XX wieku”, którego był pomysłodawcą i autorem. W oparciu o program, gość napisał wiele książek m.in.: Sensacje XX wieku, Encyklopedię II wojny światowej (w dwóch tomach), Straceńców, Tajną wojnę Churchilla, Twierdzę szyfrów, Operację Talos, Sieć - ostatni bastion SS, itd.
Na Czwartkowy wieczór przybyli stali czytelnicy Biblioteki, szczególnie zainteresowani historią i związanymi z nią niedopowiedzeniami. Spotkanie miało charakter dyskusji. Zebrani goście nie tylko zadali pisarzowi wiele pytań, ale również sami z chęcią dzielili się swoją wiedzą o historii XX w.
Jak zazwyczaj, zaproszony autor rozdał autografy, podczas których odbyła się mała sesja fotograficzna.
6 marca 2008 r. kolejnym gościem "Czwartkowych wieczorów" była Krystyna Kofta (polska pisarka, plastyk i felietonistka). Podczas spotkania autorka omówiła swoje ostatnie książki: Monografię grzechów: Z dziennika 1978-1989 (2006), Gdyby zamilkły kobiety (2005), Wióry (1980, wyd. zmienione 2006).
W trakcie wieczoru goście chętnie zadawali pytania dotyczące nie tylko twórczości literackiej pani Krystyny.
Na zakończenie uczestnicy mogli uzyskać autograf i porozmawiać z pisarką indywidualnie.
2 lutego 2008 r. Biblioteka gościła Ernesta Brylla (znanego polskiego poetę, pisarza, autora tekstów piosenek, dziennikarza, tłumacza i krytyk filmowego).
W trakcie spotkania uczestnicy rozmawiali z gościem na tematy związane z powstawaniem utworów literackich i nie tylko. Wieczór uświetniły wiersze przeczytane przez autora. Każdy z obecnych miał szansę zakupić tomik poezji i dostać dedykację.