Skip to main content

Godziny otwarcia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Prof. dr. hab. med. Krzysztofem Bieleckim i Anną Nozderką

18 marca | 18:30 - 20:00

Szare tło, zdjęcie Anny Nozderki i zdjęcie Profesora Krzysztofa Bieleckiego, logotypy oraz informacja, że Wilanowska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenie.
Szare tło, zdjęcie Anny Nozderki i zdjęcie Profesora Krzysztofa Bieleckiego, logotypy oraz informacja, że Wilanowska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenie.

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna
Co: Spotkanie z Prof. dr. hab. med. Krzysztofem Bieleckim, prowadzenie Anna Nozderka
Kiedy: poniedziałek, 18 marca, godz. 18:30
Gdzie: Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3

 

Czym jest powołanie do zawodu lekarza? Jakie prawa i obowiązki mają osoby wykonujące tę profesję? W trakcie spotkania z Prof. dr. hab. med. Krzysztofem Bieleckim Anna Nozderka autorka książki "Medycyna? Nie jest na sprzedaż" będzie rozmawiać o etyce lekarskiej oraz pracy dla innych. Pomówimy o zaufaniu w relacji pacjent-lekarz, nadziei i dobroci, które mają wielkie znaczenie oraz wyzwaniach, które stoją przed lekarzami, szczególnie gdy sytuacja jest trudna.

Relacja
W poniedziałkowy wieczór zaprosiliśmy Czytelników na wyjątkowe spotkanie z Profesorem Krzysztofem Bieleckim, wybitnym chirurgiem i autorytetem w dziedzinie medycyny oraz Anną Nozderką, autorką książki "Medycyna? Nie jest na sprzedaż".
Rozmowa osnuta była wokół kwestii etycznych zawodu lekarza, postępującej dehumanizacji w stosunku do chorego i szkodliwego wpływu przekształcania medycyny w biznes.
Nasi goście starali się przybliżyć pojęcie profesji lekarza jako jednego z tych zawodów, do którego szczególnie potrzebne jest "powołanie".
Dziękujemy za pełen refleksji wieczór.

Szczegóły

Data:
18 marca
Godzina:
18:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie: