Skip to main content

Godziny otwarcia

W dniach 1-15 czerwca zagłosuj na wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego poprzez stronę internetową bo.um.warszawa.pl lub stacjonarnie w Urzędzie Dzielnicy.

ArchiwumUncategorized

Spotkanie „Ekoskwerek – pomóż nam się zazielenić”

By 11 maja, 202629 maja, 2026No Comments
Biało-szare tło, zdjęcia budynku przy ul. Kolegiackiej 3 i skwerku za budynkiem. Informacja o spotkaniu dotyczącym zagospodarowania Ekoskwerku, sobota 16 maja, godz. 15:30, Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3. Wstęp wolny. Tekst: "Ekoskwerek - pomóż nam się zazielenić. Zaplanuj z nami przestrzeń zieloną przy bibliotece."

W ramach uzyskanego dofinansowania ze środków publicznych, chcemy ożywić zwykły skwer przy bibliotece i zamienić go w wyjątkową zieloną przestrzeń z pięknymi, pachnącymi i jadalnymi nasadzeniami. Powstanie tutaj miejsce do odpoczynku, spotkań sąsiedzkich, autorskich oraz prowadzenia warsztatów. Zadbamy również o dzikie zwierzęta, które odwiedzają to miejsce w poszukiwaniu jedzenia i wody.

Masz pomysł na nasadzenia? Lubisz prace w ogrodzie? A może po prostu chcesz zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności?

Zapraszamy wszystkich chętnych: naszych czytelników, okolicznych mieszkańców oraz wolontariuszy do udziału w projektowaniu i tworzeniu naszego Ekoskweru.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 16 maja o godzinie 15:30 do biblioteki przy ul. Kolegiackiej 3. Poznamy się, napijemy domowej lemoniady, omówimy projekt i zaplanujemy prace wykonawcze.

Stwórzmy razem zieloną przestrzeń przy bibliotece w Wilanowie.