Skip to main content

Godziny otwarcia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wilanów dla Bruna

11 maja | 11:00 - 15:00

tło w kolorze sepii, rysunek katedry, zdjęcie Bruna, kleks kawy, informacja o wydarzeniu, tekst "Warsztaty malowania kawą dla dzieci i dorosłych, 11.05 godz. 11:00, randka w ciemno z książką 11.05 godz. 11-15, wystawa prac grupy artystów Podróżni 7.05-17.05
tło w kolorze sepii, rysunek katedry, zdjęcie Bruna, kleksy kawy, informacja o wydarzeniu, tekst " Biblioteka Publiczna w Wilanowie oraz Grupa Artystyczna Podróżni zapraszają na Warsztaty malowania kawą dla dzieci i dorosłych, 11.05 godz. 11:00, randka w ciemno z książką 11.05 godz. 11-15, wystawa prac grupy artystów Podróżni 7.05-17.05. Zbieramy pieniądze na leczenie Bruna. Siepomaga.pl/Bruno"

Mieszkańcy Wilanowa już wiele razy pokazali, że mają wielkie serca i los innych nie jest im obojętny. Dlatego we współpracy z Fundacją Siępomaga oraz Fundacją Dzieciom „Zdążyć z pomocą” prosimy o pomoc dla Bruna, który choruje na Dystrofię Mięśniową Duchenne'a.

Jest to rzadka choroba genetyczna, która sprawia, że stopniowo zanikają mięśnie, pojawiają się problemy z przełykaniem, a potem z oddychaniem. Do niedawna można było jedynie opóźniać rozwój choroby przez rehabilitację. Pojawiło się jednak światełko w tunelu w postaci przeprowadzanej w USA terapii genowej. Jest tylko jedno „ale” trzeba ją podać przed ukończeniem 6-go roku życia, więc mamy czas do grudnia tego roku. Dodatkowo jest to niezwykle droga kuracja, jej koszt to 16 mln zł, stąd wielka mobilizacja Bruno Team, który organizuje liczne wydarzenia, zbiórki, kiermasze i festiwale.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów włącza się w akcję i zachęca do udziału w następujących wydarzeniach:

Wystawa

W dniach 5 maja – 17 maja w Bibliotece Głównej (ul. Kolegiacka 3) prezentować będziemy obrazy 15-osobowej Grupy Malarskiej „PodRóżni”, które będzie można zakupić jako cegiełkę dla Bruna.

Ekspozycja prezentuje różne techniki tworzenia. Znajdują się na niej prace malowane kawą, ale także i innymi barwnikami - wywarem z kapusty, buraków, hibiskusa, szpinaku i innych. Obejmuje również dzieła tworzone tradycyjnymi technikami - rysunki, akwarele, farby. Przybliżą one dzieła prezentowane na licytacji, która odbędzie się w internecie na stronie Allegro Charytatywni.

11 maja

godz. 11:00-13:00

Rodzinne warsztaty malowania kawą.

Przekonajcie się, że kawa jest doskonała nie tylko jako napój. Można użyć jej również do innych rzeczy, w tym działań artystycznych, o czym przekonacie się podczas warsztatów. Wówczas będzie można złożyć datek dla Bruna.

godz. 11:00-15:00

„Randka z książką”.

Zakupiona w ciemno książka (opakowana, tak, że nie wiecie, jaki tytuł znajduje się w środku) to cegiełka na pomoc dla Bruna.

13 maja godz. 18:30

Spotkanie autorskie z Gustawem Dziewięcki

Autor powieści "Niepamięć" opowie o tworzeniu fantastyki, rynku wydawniczym i swojej przygodzie z pisaniem. W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki i zdobycia dedykacji od autora. Środki z zakupu książek zostaną przekazane dla Bruna.

Zebrane w akcji pieniądze trafią na leczenie chłopca. Wsparcia będzie można udzielić zarówno w formie gotówkowej, jak i za pomocą terminala Fundacji.

Liczymy na Wasze wielkie, gorące serca, czasu niestety jest bardzo mało.

Więcej o zbiórce w linku poniżej.

https://www.siepomaga.pl/bruno

Szczegóły

Data:
11 maja
Godzina:
11:00 - 15:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)
ul. Kolegiacka 3
Warszawa,
+ Google Map
Telefon
22 423 57 55